provozní doba: út- čt  11:30- 17:30 (+-)

Cesta Velké Matky- školní rok 2023/24

06.09.2023

Tak nám to zase začalo. S novým školním rokem se otevírá další ročník našeho environmentálního vzdělávacího programu. Jsme zase o kousek starší, v drobně obměněné sestavě, ale jako vždy připraveni zažívat rozličná dobrodružství. Co nás letos čeká? Kromě tradiční vzdělávací části a na ní navazujících stopovaček, to bude hlavně táboření. Díky obecní dotaci jsme si mohli pořídit základní vybavení a nic nám tedy nebrání vyrazit ven a ověřit si naše dovednosti, pozorovací talent a vědomosti přímo v terénu. Dostali jsme svolení k užívání louky v těsné blízkosti Petrovic, kterou budeme využívat zejména v průběhu roku, ale můžeme tak kombinovat víkendová táboření s naším tradičním tábořištěm na louce poblíž Jesenice.


Babí léto využijeme beze zbytku k pobytu venku. Příroda se sice pomalu chystá odpočívat, ale i tak je spousta zajímavých věcí k vidění. Stopy v lese nám ukážou, která zvířata a jak jsou aktivní ve shromažďování zásob na zimu, určitě ještě stihneme nějaké odlety do teplých krajů. Je připraveno několik nových her venku. Máme nové luky, takže budeme vyrábět šípy a aktivně se věnovat tréninku lukostřelby. S přicházející zimou se budeme postupně stahovat do klubovny, kde nás čeká významná část rukodělných prací. Máme nové korpusy na lakrosky, rámy na bubny, spoustu natěžené kůry, keramické hlíny apod., takže nudit se určitě nebudeme. Ale nebudeme prozrazovat vše předem, v pravidelných reportech a fotogaleriích to nejdůležitější postupně uvidíte. Teď je důležité, že jsme se všichni sešli po prázdninách ve zdraví a s čerstvou energií do dalších dobrodružství.


P.S.: Nezapomeňte drobnou částkou podpořit naši veřejnou sbírku na teleobjektiv k zaznamenávání pozorovaných dravců, velmi nám to pomůže k výuce a mapování pohybu konkrétních ptáků v našem nejbližším okolí. Můžeme tak dravce pozorovat nerušeně, přímo na místě si ověřit správnost našeho určování od oka a fixovat tak charakteristické poznávací znaky. Odkaz na sbírku najdete zde: 

https://www.donio.cz/teleobjektiv-pro-detsky-vzdelavaci-program?token=2b8be0a6-5001-4962-b8cf-092bc2aaeb67